Eventy flotowe
Ceny paliw
Województwo PB 98 PB 95 ON LPG

Ostrożnie! Śliska nawierzchnia! Data: 17.10.2017 | Dział: Bezpieczeństwo

W okresie jesiennym kierowcy muszą być gotowi na występowanie śliskich, zabrudzonych jezdni - ostrzegają rzeczoznawcy DEKRA.

Połączenie siąpiącego deszczu i zalegających liści może zamienić jezdnie w niebezpieczne ślizgawki. Ostrożność zalecana jest także w miejscach, gdzie poruszają się maszyny rolnicze. Jeśli naniosą one na jezdnię zanieczyszczenia, wtedy(szczególnie gdy jezdnia jest mokra) wzrasta niebezpieczeństwo wystąpienia poślizgu.


Ostrożnie podczas mycia samochodu! Myjka wysokociśnieniowa może uszkodzić ogumienie. Data: 03.10.2017 | Dział: Bezpieczeństwo

Rzeczoznawcy DEKRA ostrzegają przed nieostrożnym obchodzeniem się z myjką wysokociśnieniową podczas mycia samochodu. W przypadku nieuważnego jej użytkowania w krótkim czasie można zniszczyć opony w swoim samochodzie.


Kiedy sprawdzać poziom oleju? Data: 19.09.2017 | Dział: Bezpieczeństwo

Każdorazowo po przejechaniu 1000 kilometrów – taką częstotliwość kontroli poziomu oleju zalecają eksperci DEKRA.


Piasek na drodze to niebezpieczeństwo poślizgu Data: 21.08.2017 | Dział: Bezpieczeństwo

Podczas urlopu kierowcy samochodów wciąż są konfrontowani z nietypowymi sytuacjami, które trudno wyobrazić sobie podczas codziennego podróżowania po zatłoczonych ulicach miast. Kto na przykład bierze pod uwagę, że na drodze napotka unoszący się piasek, który może pojawić się w pobliżu nadmorskich wydm? W takich sytuacjach należy zachować szczególną ostrożność, ostrzegają rzeczoznawcy DEKRA.


DEKRA radzi: Przed wyjazdem na urlop sprawdź stan instalacji gazowej w przyczepie kempingowej Data: 11.08.2017 | Dział: Bezpieczeństwo

Rzeczoznawcy DEKRA ostrzegają: nieszczelności w instalacjach gazowych w przyczepach kempingowych i samochodach kempingowych (kamperach) mogą łatwo wywołać pożar, a nawet eksplozję. Szczególnie groźne jest niezauważalne ulatnianie gazu, zwłaszcza w nocy, ponieważ może doprowadzić do uduszenia śpiących w pojeździe osób. 


Newsletter
Logowanie na forum


© 2014 Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych