Kształtowanie odpowiednich postaw na drodze, elektromobilność, symulatory zwiększające świadomość w zakresie bezpieczeństwa, liczne gry edukacyjne,tory przeszkód, pokazy i konkursy – to tylko niektóre z aspektów i atrakcji jubileuszowej edycji MotoSafety Day, która odbyła się 22 sierpnia w Gdyni przy Polance Redłowskiej.
Jak co roku, teren wydarzenia podzielono na specjalne strefy tematyczne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym i elektromobilnością.
Uczestnicy wydarzenia mogli przekonać się, że zapinanie pasów bezpieczeństwa w czasie jazdy ratuje życie, jakie są konsekwencje brawury na drodze, jazdy po alkoholu, w jaki sposób skutecznie udzielić pierwszej pomocy oraz jak ważne jest doskonalenie techniki jazdy motocyklem i samochodem. Ważnym aspektem 15. edycji było partnerstwo na drodze oraz elektromobilność. W strefie Partnera Głównego Banku BNP Paribas zorganizowano liczne atrakcje dla dzieci, w tym całodniową jazdę elektrycznymi samochodzikami dla dzieci. W strefie Grupy LOTOS do dyspozycji byli eksperci LOTOS Niebieski Szlak oraz Mistrzowie w pasach. Zaprezentowano także auto ikonę – Subaru Imprezę STI R4, którym Kajetan Kajetanowicz zdobył 3 z 4 tytułów Mistrza Polski w rajdach samochodowych.Atrakcją tej strefy był także specjalny symulator dachowania, w którym każdy mógł przekonać się jakie mogą być skutki brawury na drodze.
Istotnym elementem tegorocznej edycji była także prezentacja zaawansowanych systemów w samochodach marki Volkswagen oraz samochodów elektrycznych e-up i BMWi3.
Ratownicy na motocyklach ze Stowarzyszenia Motopozytywni Trójmiasto oraz ratownicy z Pomorskiego WOPR uczyli jak udzielać pierwszej pomocy. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku stworzyli miasteczko ruchu drogowego dla najmłodszych.
Na wydarzeniu nie zabrakło również innych, specjalnych pokazów mających charakter edukacyjny.
Podczas symulacji akcji ratowniczej przy wypadku drogowym z udziałem samochodu z wykorzystaniem służb ratowniczych i medycznych wzięli udział przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Stowarzyszenie Motopozytywni Trójmiasto, Kulikowisko.pl, Miejska Państwowa Straż Pożarna w Gdyni i karetka pogotowia z Igielski Ochrona.
W tym roku odbyła się także symulacja akcji ratowniczej na wodzie z udziałem Pomorskiego WOPR.

Organizatorzy zadbali, by uczestnicy wydarzenia zdobyli praktyczną wiedzę poprzez zabawę. Rodzice mogli zyskać cenną wiedzę od ekspertów Avionaut jak dostosować fotelik samochodowy do wieku
i wagi dziecka oraz jak bezpiecznie montować fotelik w samochodzie.
Wśród wielu konkursów z atrakcyjnymi nagrodami znalazły się konkursy Partnerów oraz konkurs Moto Safety Day na najlepsze prace najmłodszych – z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz poszanowania środowiska naturalnego.
Podczas wydarzenia wystąpił młody talent – 16–letni Mateusz Ceran, a 15. edycję Moto Safety Day zakończył koncert w wykonaniu Hiszpana Moisesa Bethencourt i Bartłomieja Hudźca.
Partnerami Głównymi Moto Safety Day 2020 byli:
Bank BNP Paribas, Energa Grupa ORLEN i Grupa LOTOS.
Partnerem wydarzenia było Miasto Gdynia.

Nad zabezpieczeniem warunków sanitarnych wydarzenia czuwała firma DanLab.
Więcej informacji:
https://pl-pl.facebook.com/Motosafetyday
http://motosafetyday.pl/