Kolejny Moto Safety Day za nami?
To coroczne wydarzenie promujące kulturę motoryzacyjną i bezpieczeństwo, łączy pasjonatów bezpieczeństwa w motoryzacji. Profesjonalistów, edukatorów i gości, dla których kwestie bezpieczeństwa są celem nadrzędnym. Zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.
Moto Safety Day wpisał się na stałe w coroczną mapę wydarzeń Trójmiasta. Licznie odwiedzający to wydarzenie goście mają możliwość spotkania się z przedstawicielami organizacji, służb drogowych jak i biznesu aktywnie wspierających bezpieczeństwo na drogach. Spotkania mają bardzo bogatą formę przekazu. Są to m.in. wszelkiego rodzaju pokazy, gry i zabawy, rozmowy i panele dyskusyjne. To spotkania pokoleniowe, gdzie dorośli i dzieci wspólnie ze sobą rozmawiają i uczą się zasad bezpieczeństwa od siebie.
W czasie tegorocznej edycji zobaczyliśmy symulację wypadku i pokaz ratownictwa drogowego, rozmawialiśmy o systemach bezpieczeństwa w pojazdach, uczyliśmy się udzielać pierwszej pomocy, zmienialiśmy koła i omawialiśmy jaki jest wpływ stanu technicznego pojazdu na bezpieczeństwo na drodze. Uczyliśmy się jak bezpiecznie przewozić dzieci w fotelikach, a same dzieci też uczyły się bezpieczeństwa na drodze i przejazdach kolejowych w specjalnie do tego celu przygotowanym miasteczku kolejowo-drogowym, jeżdżąc na gokartach.
Liczne konkursy i zabawy sprawnościowe dla dzieci przyciągały coraz to większe grupy odwiedzających Moto Safety Day.
Kulminacyjną częścią eventu były panele dyskusyjne Partnerów nt. bezpieczeństwa na drogach, dotyczących m.in. konsekwencji jazdy po alkoholu i środkach odurzających. Ponadto dyskutowano o bezpieczeństwie kierowców jednośladów, o wpływie stanu technicznego pojazdu i jakości części zamiennych na bezpieczeństwo w ruchu drogowym i ochronę środowiska naturalnego.
Każdy uczestnik miał możliwość porozmawiania o najlepszych praktykach bezpiecznego zachowania się na drodze, z przedstawicielami Policji, Inspektorów Transportu Drogowego, Ratowników Medycznych, Służby Ochrony Kolei oraz poznać kulisy ich pracy.
SKFS uczestniczyło w wydarzeniu jako Partner Medialny. W czasie debaty dotyczącej konsekwencji jazdy po alkoholu i środkach odurzających Bogumiła Czernecka, Członek Zarządu SKFS – opowiedziała jakie działania podejmowane są we flotach w zakresie ochrony przed ryzykiem jakim jest jazda po alkoholu, jakie działania prewencyjne są podejmowane w celu ich ograniczenia i w jaki sposób pracujemy jako flotowcy, aby nasze floty były bezpieczne i odpowiedzialne. Podkreśliła również w jaki sposób budujemy świadomość użytkowników zarządzanej floty nt. potrzeby kształtowania bezpieczeństwa na drogach.
Partnerzy Honorowi: Ministerstwo Infrastruktury, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Główny Inspektor Transportu Drogowego, Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdyni, Pomorska Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku
Partnerzy Główni: ORLEN OIL, Bank BNP Paribas, ZF Aftermarket
Partnerzy: Ergo Hestia, Fiat Euro?Car, Avionaut, Miasto Gdynia, Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego