Nazywam się Marta Popowska i od czasów, do których mogę sięgnąć pamięcią pasjonuje mnie motoryzacja. Zawsze marzyłam o tym, aby odnaleźć drogę zawodową, która połączy moje największe zainteresowania ? samochody, bezpieczeństwo i ludzi.

Zawodowo zajmuję się zarządzaniem flotą pojazdów osobowych od ponad 3 lat w przedsiębiorstwie branży FMCG, gdzie te trzy wartości mają najwyższy priorytet.

Z radością mogę przekazać, że jestem tegoroczną (czerwiec 2024) absolwentką kierunku Zarządzanie Flotą Samochodową i Mobilnością ? studiów podyplomowych realizowanych na Wydziale Transportu, Politechniki Warszawskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych oraz Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, kończąc edukację z oceną celującą zdobytą podczas obrony pracy dyplomowej.

Możliwość wyboru tego kierunku była dla mnie przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Chcąc stale rozwijać swoje kompetencje w tym obszarze, szukałam studiów i szkoleń, które pomogłyby mi to osiągnąć. Studia i ich program, który został stworzony na Politechnice Warszawskiej, był dla mnie wyborem oczywistym ? dlaczego?

Źródło wiedzy! Wykładowcy, którzy są profesjonalistami oraz praktykami w obszarze branży Automotive, przekazują swoją wiedzę w sposób bardzo przyjazny dla słuchacza i co równie ciekawe z różnych perspektyw dotyczących aspektów zarządzania flotą samochodową w przedsiębiorstwie, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu.

Wiedza praktyczna oraz teoretyczna przekazana przez wykładowców, dała możliwość pogłębiania kwalifikacji oraz poszerzenia zakresu wiedzy, którą mogę wykorzystywać w codziennej pracy.

Dodatkowym, a nie mniej ważnym benefitem było spotkanie wśród studentek oraz studentów ? osób, których łączy wspólna tematyka z obszaru wykonywanej pracy, ale co najważniejsze ? również PASJA!

Plan przedmiotów został przygotowany kompleksowo, aby dostarczać nam wiedzy i perspektywy ze strony wykładowców reprezentujących wiele obszarów, z którymi spotykamy się w codziennej pracy Fleet Managera.

Podczas studiów poznajemy szczegółowo m.in. tematykę optymalnego wyboru pojazdu, sposobu jego dostarczania do organizacji, rodzaju finansowania, zarządzania kontraktami, zalet oraz ryzyka wynikającego z wybranego rozwiązania, jak najlepiej dbać o mobilność w organizacji, zarówno pod kątem ekonomicznym, wizerunkowym, prawnym oraz personalnym. To nic innego jak pełny cały cykl ?życia pojazdu?, i to wszystko w jednym miejscu.

Dokumentem, który jest filarem organizacji w kontekście floty samochodowej użytkowanej w przedsiębiorstwie, jest Polityka Flotowa. To ona wyznacza panujące zasady w organizacji, wspiera funkcjonowanie floty samochodowej, przedstawia prawa i obowiązki użytkowników, ustala sposób oraz rodzaj dostarczanej mobilności do pracowników oraz definiuje rodzaj i sposoby wspierania bezpieczeństwa kierowców, którzy są użytkownikami służbowego mienia. Podczas studiów, ich tok, gwarantuje nam zapoznanie się z programem przedmiotu – Polityka Flotowa. Przebieg tych zajęć dostarczał nam praktycznych informacji, które gwarantują utworzenie dokumentu oraz narzędzi do respektowania zapisów, w taki sposób, aby były one przestrzegane zarówno przez pracownika jak i pracodawcę. Otrzymujemy tutaj źródło kompleksowej wiedzy, jak stworzyć, respektować, wspierać oraz realizować plan Polityki Samochodowej w przedsiębiorstwie w taki sposób, aby użytkowanie pojazdu służbowego było bezpieczne, klarowne, przejrzyste i sprawiedliwe.

Jest to ewidentnie miejsce dla Ciebie, jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany rozwojem lub rozpoczęciem pracy Fleet Managera. Program studiów spełnia potrzeby bez względu na to czy chcesz dopiero rozpocząć swoją przygodę w obszarze Zarządzania Flotą Samochodową i Mobilnością w organizacji czy chcesz poszerzać swoją dotychczasową perspektywę oraz zdobyte już kompetencje.

Zdecydowanie polecam

Marta Popowska

Rekrutacja na siódmą edycję studiów już została rozpoczęta i będzie prowadzona do 23 września 2024 roku.

Informacje o rekrutacji dostępne są tutaj