Poznajcie naszego kolejnego Absolwenta, którym jest Aleksander Frelek. Według Aleksandra (zresztą jak i również w naszej „SKFSowej” opinii) projekt Studiów to swego rodzaju hybryda.  Z jednej strony mamy Studentów – najczęściej będących fleet menadżerami i menadżerkami, głodnymi wiedzy, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje, z drugiej natomiast mamy praktyków z bardzo szeroką wiedzą i dużym bagażem doświadczeń, którymi chętnie się dzielą. To wg. Aleksandra – idealny przepis do samorealizacji i zdobywania kolejnych wyznaczonych przez siebie celów.

A oto krótkie podsumowanie tego, co sam zainteresowany sądzi nt. studiów:

Cyt.: Studia podyplomowe o kierunku Zarządzanie Flotą Samochodową i Mobilnością realizowanych na Wydziale Transportu – Politechniki Warszawskiej stworzonewe współpracy ze Stowarzyszeniem Kierowników Flot Samochodowych oraz z Polskim Związkiem Wynajmu i Leasingu Pojazdów, są idealnym miejscem do nauki oraz poznawania specjalistów w swoich fachu. To drugie uważam za zdecydowany game changer, patrząc przez pryzmat naszej „wąskiej” branży. Poznanie ludzi praktyków, którzy są lub byli fleet menadżerami, czy też zasiadają w zarządach dużych firm, daje nam potężną pigułkę wiedzy, która dodatkowo okraszona jest wyspecjalizowaną kadrą profesorów akademickich.

Obecnie pracuję w dużej Grupie Kapitałowej z branży FMCG na stanowisku Managera ds. Floty Aut Osobowych oraz zarządzam parkiem liczącym 300 pojazdów. Moja zawodowa przygoda z autami zaczęła się 3 lata temu, gdzie czystym przypadkiem trafiłem do firmy na okres przejściowy w oczekiwaniu na rekrutacje do Żandarmerii Wojskowej. Początkowo zajmowałem się wyłącznie sprawami związanymi z back office w Dziale Floty. Miałem wielkie szczęście trafić na cudownych ludzi w swoim otoczeniu, którzy chętnie dzielili się wiedzą i wprowadzali mnie w ten nieznany na tamtym etapie dla mnie rejon. Praca flotowca spodobała mi się tak bardzo, że porzuciłem dotychczasowy zamierzony kierunek, któremu poświeciłem blisko 8 lat swojego życia. Okres w jakim zaczynałem swoją drogę z branżą automotive przypadał na czasy przed pandemią, gdzie rynek był stabilny i dosyć przewidywalny. W krótkim czasie świat stanął na głowie i wszyscy obudziliśmy się w nowej rzeczywistości, w której każdy na nowo musiał się odnaleźć. Dotychczasowe praktyki przestały obowiązywać ze wzglądu na lock down co w konsekwencji przyczyniło się bezpośrednio do załamania się łańcuchów dostaw, powodując spustoszenie w każdej dziedzinie gospodarki światowej. Nowe realia stawiały przed Fleet Managerami szereg wyzwań, a największym z nich było utrzymanie mobilności wszystkich pracowników i przeprowadzenie całej Grupy Kapitałowej „suchą stopą przez rwącą rzekę”. To świetnie pokazuje dynamikę obecnych czasów, za którymi trzeba nadążyć. Chcąc nie zostać w tyle i ciągle się rozwijać, rozpocząłem poszukiwania szkoleń, warsztatów, które pomogą mi w codziennej pracy. Tak trafiłem na wspomniane wcześniej studia. To był strzał w dziesiątkę!

Program studiów został przygotowany kompleksowo. W swojej ofercie studia zapewniają wiedzę z podstaw zarządzania flotą samochodową, podstaw konstrukcji i eksploatacji pojazdów, zarządzania projektami, tworzenia budżetów, pozyskiwania finansowania, zarządzania ryzykiem czy też gospodarką paliwową. Wymienione rzeczy to tylko mały promil tego co w rzeczywistości oferuje ten kierunek. Urozmaiceniem dla mnie były również zajęcia laboratoryjne, na których mogliśmy przetestować wszelkie narzędzia i systemy, ułatwiające codzienną pracę Fleet Managera.

Nie bez powodów często wspominam o ludziach, ponieważ uważam, że są najistotniejszym i najcenniejszym zasobem każdej firmy. Osoby z dużym doświadczeniem, które dzielą się swoimi przeżyciami pozwalają uczyć się na cudzych błędach ograniczając tym samym ewentualne straty materialne czy wizerunkowe. Korzystając z okazji chciałbym podziękować i pozdrowić wszystkich wykładowców oraz koleżanki i kolegów z akademickich ławek, dzięki którym każdy zjazd był niepowtarzalny i z przyjemnością oczekiwało się kolejnych spotkań w ławach sal wykładowych  Wydziału Transportu, Politechniki Warszawskiej.

Kończąc swoją wypowiedź słowami: „wszystko co dobre szybko się kończy”, zamknąłem kolejny etap w swoim życiu, broniąc swoją pracę końcową na ocenę celującą i oficjalnie zostając absolwentem, z czystym sumieniem polecającym kolejną VII edycję studiów podyplomowych Zarządzanie Flotą Samochodową i Mobilnością!

Rekrutacja na siódmą edycję studiów już została rozpoczęta i będzie prowadzona do 23 września 2024 roku.

Informacje nt. rekrutacji dostępne są: tutaj