W dniach 26-28 września 2023 r. w Łodzi odbyła się największa konferencja i EXPO branży zrównoważonego transportu w regionie CEE. 

 

Kongres Nowej Mobilności 2023 był czwartą edycją najważniejszej konferencji i największych targów w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, poświęconych rozwojowi rynku pojazdów elektrycznych. Liderzy, praktycy i eksperci zielonej transformacji, działający na rzecz zerowej emisji i dekarbonizacji sektora transportu, spotkali się na najszybciej rozwijającym się wydarzeniu branży e-mobility w okresie pełnym wyzwań. KNM 2023 kierowane jest do przedstawicieli biznesu i interesariuszy z całego łańcucha wartości zrównoważonego transportu – podmiotów już aktywnych na rynku elektromobilności, ale także firm i instytucji dopiero zainteresowanych rozwojem zeroemisyjnych technologii.

 

KNM to dzisiaj najważniejsze środkowoeuropejskie forum liderów zrównoważonej mobilności. Od 2019 kongres stanowi wyjątkowe miejsce wymiany wiedzy, doświadczeń i idei dla kluczowych interesariuszy sektora zeroemisyjnych technologii w transporcie z całej Europy. Wydarzenie wyróżnia otwarta, warsztatowa formuła, a także tematyka skupiająca się na budowie współpracy i partnerstw. Z roku na rok dialog branżowy w ramach KNM wchodzi na wyższy poziom merytoryczny, a większość uczestników jest zawodowo związana z rynkiem nowej mobilności. Tematyka konferencji w tym roku obejmie kluczowe zagadnienia i wyzwania stojące przed branżą zrównoważonego transportu w Europie. 

 

W ramach tegorocznej edycji KNM organizowane były także największe w regionie targi zeroemisyjnych technologii w transporcie, skierowane do dostawców i odbiorców rozwiązań z obszaru e-mobility z całej Europy. Była to pierwsza taka strefa wystawiennicza i nowoczesny park produktowy w regionie CEE. Tegoroczna edycja EXPO potwierdzi międzynarodowy charakter wydarzenia i jego rosnącą pozycję, jako wiodącego forum interesariuszy wschodzących rynków e-mobility o dużym potencjale rozwoju. Państwa CEE są chłonnym rynkiem, a nasze targi będą bramą do regionu, łączącą podmioty w łańcuchu wartości. 

 

Cieszymy się, ze jako SKFS mieliśmy szansę uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Olbrzymie podziękowania dla Krzysztofa Koszewskiego za determinację i mobilizację oraz wszystkim uczestniczącym:

Przemkowi Aleksandrowiczowi, Markowi Andruchów, Marcinowi Gajowniczkowi, Leszkowi Piórkowkiemu Mariuszowi Stasińskiemu, Szymonowi Szafrańskiemu.