Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych (SKFS), organizacja skupiająca szefów flot samochodowych, zarządzających łącznie flotą 90 tysięcy pojazdów w Polsce oraz Arval Service Lease Polska, z Grupy BNP Paribas, lider rynku wynajmu pojazdów w Polsce, ogłaszają zacieśnienie współpracy w celu wymiany wiedzy i rozwijania najlepszych standardów rynkowych w zakresie zarządzania flotami samochodowymi.

– Dzięki zawartej umowie formalizujemy i nadajemy konkretne ramy naszej dotychczasowej współpracy, która trwa tak naprawdę od wielu lat. Dzięki inicjatywom podejmowanym przez Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych dostajemy bardzo ważne sygnały zwrotne wprost z rynku, na którym działamy, nie tylko od naszych klientów. Dzięki temu możemy dostosowywać nasze produkty i ofertę do oczekiwań tych, którzy korzystają z takich rozwiązań na co dzień. Jako rynkowy lider czujemy się zobowiązani do działań na rzecz tworzenia najlepszych rynkowych standardów, wspólnie z fleet managerami. Bliższa współpraca pozwoli nam wymieniać wiedzę, prowadzić wspólne badania i testować rozwiązania, które w przyszłości trafią na polski rynek – powiedział Robert Antczak, dyrektor generalny Arval Service Lease Polska.

– Zależy nam, aby nasi członkowie mieli dostęp do wiedzy o wszelkich nowościach dotyczących rozwiązań i usług wprowadzanych na rynek flotowy. Współpraca z firmą Arval wydaje się nam naturalna, ponieważ już wcześniej łączyliśmy siły, realizując wspólne działania. Teraz jest moment na skonkretyzowanie naszych wspólnych aktywności w postaci szkoleń, wymiany wiedzy i realnych doświadczeń fleet managerów, którzy nadzorują samochody i kierowców w swoich firmach każdego dniaGrzegorz Ciszewski, członek zarządu Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.

Stowarzyszenie Kierowników Flot Samochodowych skupia około 200 menedżerów firm działających w Polsce, którzy w swoich parkach pojazdów zarządzają łącznie około 90 tysiącami samochodów, w tym także autami ciężarowymi i specjalistycznymi jak np. maszyny budowlane czy wózki widłowe. To największa branżowa organizacja w Polsce, skupiająca ekspertów zawodowo zajmujących się zarządzaniem flotami samochodowymi. SKFS zostało utworzone w 2005 r. w celu kształtowania i wpływania na branżę flotową poprzez propagowanie wiedzy o zarządzaniu pojazdami. 

Priorytetem stowarzyszenia jest upowszechnianie wiedzy o zarządzaniu flotami samochodowymi, poprawa bezpieczeństwa użytkowników samochodów flotowych, poprzez bezpośrednią wymianę doświadczeń pomiędzy członkami SKFS. Misję tę SKFS realizuje poprzez organizowanie szkoleń oraz tworzenie i wdrażanie programów edukacyjnych dla kierowców poruszających się samochodami służbowymi.

I dlatego inaugurację nowego otwarcia we współpracy między nami a Arvalem rozpoczęliśmy od szkolenia, na którym:

  • Radosław Kitala, Consulting & AMO Manager, Arval – Podsumował wyniki rynkowe 2022
  • Hubert Czerwiński, Kierownik ds. zarządzania flotą samochodową, Schindler, Członek SKFS, opowiedział o Koszty paliwa a napędy we flocie
  • Anna Boś – Kwiatkowska, Retail Web Channel Manager, Arval I Maurycy Nastaj, Head of Vehicles and Logistics, Arval, zaprezentowali Koncepcję salonu stacjonarnego Arval Store. 
  • Maciej Przyborowski, Connected Cars & Mobility Manager, Arval, opowiedział o Arval Car Sharing w praktyce.