Partnerem Technologicznym XI edycji PTF SKFS ponownie została firma Flotman. Mając pozytywne doświadczenia z ubiegłego roku również i tym razem Flotman wyposaży auta biorące udział w teście w skuteczne rozwiązania w zakresie telematyki pojazdowej. Celem montażu systemu GPS Flotman jest bieżące monitorowanie lokalizacji samochodów w czasie rzeczywistym, podczas jazd testowych, wraz z raportowaniem wszystkich badanych w trakcie jazdy parametrów mających wpływ na ekonomię jazdy czy koszty utrzymania floty pojazdów. Analogicznie jak w ubiegłym roku,dzięki zastosowaniu rozwiązania telematycznego, możliwe będzie graficzne zobrazowanie trasy 38 kilometrowego przejazdu, co umożliwi precyzyjnie porównać wyniki osiągane przez auta w testowanych segmentach jak i poszczególnych kierowców.

– To dla nas wyróżnienie, że kolejny raz zostaliśmy Partnerem Technologicznym XI edycji PTF SKFS. Oznacza to, że nasz system GPS sprawdza się nie tylko w codziennym zarządzaniu flotą, ale również w warunkach nietypowych jak podczas testu flotowego. W tym roku również będziemy badać styl jazdy kierowcy m.in. bieżącą prędkości pojazdu, średnie spalanie oraz prędkość obrotową silnika. Wszystkie te dane będą przypisane do konkretnego kierowcy prowadzącego auto w danym przejeździe po zaplanowanej trasie. Wiedza pochodząca z systemu GPS Flotman to cenne źródło informacji, które pomoże w porównaniu wyników oraz opracowaniu rankingu w podziale na testowane auta i kierowców – wyjaśnia Tomasz Małaczek Członek Zarządu Flotman.

O Flotman
Flotman to dynamicznie rozwijająca się firma działająca w szeroko pojętej branży IT/M2M. W jej portfolio ofertowym znajduje się system zarządzania flotą pojazdów oraz pracowników mobilnych z możliwością lokalizacji GPS. Celem Flotman jest zapewnienie satysfakcji i zadowolenia klientom, korzystającym z monitoringu floty, poprzez oferowanie najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu IoT i BigData, a w szczególności systemu lokalizacji GPS pojazdów wraz z modułami wspierającymi pracę managerów.

Firma została założona w 2009 roku, ma więc za sobą 10 lat ugruntowanej pozycji na rynku zarówno polskim jak i zagranicznym. Firma może pochwalić się ponad 1000 zadowolonych klientów. W ramach swojego systemu monitoruje ponad 20 000 obiektów. W 2019 roku Flotman wprowadził na rynek nową generację aplikacji. Jednak od tego czasu nie spoczął nalaurach i regularnie ją rozwija zgodnie z trendami rynkowymi i potrzebami swoich klientów.
Profesjonalizm usług firmy potwierdzają zdobyte nagrody branżowe. Na początku 2020 roku Flotman otrzymał kilka istotnych wyróżnień: Diament Forbes 2020, poza tym kolejną Gazelę Biznesu 2019 – nagroda dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm.