Profesjonalny Test Flotowy 2022 Alternative już za nami! Była to już XIII edycja projektu badawczego realizowana przez członków naszego Stowarzyszenia, którzy na co dzień zarządzają flotami samochodów w swoich firmach.

Przez 2 dni 103 fleet managerów podzielonych na ośmioosobowe grupy przetestowało blisko 60 pojazdów z napędem elektrycznym, hybrydowym i hybryd plug-in segmentów Podstawowych i Terenowo Rekreacyjnych (SUV), na trasie mierzącej ponad 200 km. Trasa składała się z odcinków miejskich i podmiejskich. Każdy pojazd biorący udział w teście wyposażony był w system telemetryczny (GPS) w celu uzyskania danych analitycznych do oceny pojazdów oraz bieżącej kontroli bezpieczeństwa podczas jazd testowych.

Każde z testowanych aut zostało skrupulatnie ocenione zarówno pod względem ergonomii, parametrów trakcyjnych, jak również cech determinujących zastosowanie danego pojazdu we flocie o konkretnym przeznaczeniu takich jak zużycie energii, zasięg, koszty serwisowe, cena i wartość końcowa.

Jak za każdym razem, producenci i dystrybutorzy nie zawiedli, dostarczając swoje najnowsze rozwiązania. W stosunku do ubiegłego roku nastąpił wyraźny rozwój samochodów bezemisyjnych, szczególnie pod względem zasięgu, szybkości ładowania i funkcjonalności. W teście uczestniczyły auta następujących marek i dostawców: Audi Polska, BMW – Bawaria Motors Warszawa – Dealer BMW, Kia Polska, Ford Motor Company, Hyundai Motor Poland, Land Rover Polska (MM Cars), CUPRA Polska, Mitsubishi Motors Polska, Lexus, ŠKODA, Mazda Polska, Toyota Polska, Mercedes-Benz Polska, Jaguar, Volkswagen, Renault Polska, Grupa Stellantis, Tesla, Volvo Car Poland oraz SERES Polska.  

W tym roku partnerem technologicznym XIII edycji PTF SKFS Alternative były firmy Flotman  i Elocity, partnerem merytorycznym – Eurotax , paliwowym – UTA, a wspierającymi: MJM Brokers , Mercedes-Benz EWT Automotive i MOTO Flota.

Testowane modele samochodów rywalizowały o tytuł Auta Flotowego w poszczególnych kategoriach.

Ogłoszenie wyników PTF Alternative 2022 odbędzie się podczas Gali SKFS 18 listopada 2022 roku, zostanie również ogłoszony zwycięzca w kategorii ‘’Subiektywny Debiut Roku”

Emocje rosną, tymczasem nie zdradzamy więcej szczegółów 😊

Do zobaczenia podczas Gali!